מחפשים טכנאי מומלץ? אתם במקום הנכון.
מחפשים טכנאי מומלץ? אתם במקום הנכון. השאירו פרטים ונשוב אליכם במהירות:

תנור לא מחמם

אם גם אצלכם התנור לא מחמם כמו שצריך, תדעו שאתם ממש לא לבד. מדובר באחת מהתקלות השכיחות ביותר בתנורי אפיה. אז מה עושים במצב כזה וכמה צפוי לעלות התיקון? הנה כל הפרטים.

תנור לא מחמם? הנה הסיבות לתקלה:

אחת הבעיות הנפוצות ביותר בתנורי אפייה היא תנור שלא מחמם בצורה מספיק טובה או לחילופין לא מחמם בכלל. תוהים מה יכול לגרום לתקלה? הנה הסיבות העיקריות שגורמות למצב בו תנור לא מחמם:

  • תקלה בגוף החימום: בתוך התנור יש מספר גופי חימום שונים. אפשר להגיד שהסיבה הנפוצה ביותר לתקלה בה התנור לא מחמם היא העובדה שאחד או יותר מגופי החימום תקולים. למען האמת זה די נדיר שמספר גופים מתקלקלים במקביל אך מספיק שגוף אחד לא יתפקד כשורה בשביל שתרגישו כאילו התנור לא מחמם כמו שצריך.
     
  • תרמוסטט תקול: התרמוסטט הוא רכיב אשר תפקידו לווסת את עוצמת החום בתנור. כאשר ישנה תקלה ברכיב זה, גוף החימום לא מגיע לטמפרטורה שאליה אתם מכוונים, מה שגורם לחימום יתר של האוכל או לחילופין למצבים שבהם התנור פשוט לא מחמם מספיק.
     
  • תקלה בבורר המצבים: בורר המצבים הוא למעשה המנגנון שתפקידו הוא להעביר בין מצבי החימום השונים בתנור. ייתכן שהסיבה לכך שהתנור לא מחמם קשורה לבורר המצבים מאחר והוא נהרס וצריך להחליף אותו ברכיב חדש.

 

תנור לא מחמם

כמה עולה לתקן את התקלה?

לאחר שהבנו מהן הסיבות המרכזיות שבגללן התנור לא מחמם, בואו נבין כמה עולה תיקון מקצועי שמתבצע על ידי טכנאי תנורים. נדגיש כי המחיר עשוי להשתנות בהתאם לסוג התנור שלכם או עלות הרכיבים שבוחר הטכנאי להתקין בתנור. כהמלצה כללית, כדאי להתרחק מרכיבים זולים מתוצרת סין ולבחור ברכיבים איכותיים ומקוריים, החל מגוף החימום ועד לתרמוסטט. אז המחיר של תיקון תנור שלא מחמם ינוע ברוב המקרים בטווח שבין 300 ל-500 ש"ח בעוד המחיר מתייחס לעבודה הכוללת החלפת גוף חימום או תרמוסטט. 

מחיר ממוצע לתיקון תנור אפייה שאינו מחמם

מחיר ממוצע לתיקון תנור אפייה שאינו מחמם: 400 ₪

טווח מחיר גבוה 500 ₪

טווח מחיר נמוך 300 ₪

>>> במידה וישנה תקלה בבורר המצבים: המחיר עשוי להתייקר מעט וטווח המחירים נע בין 400 ל-600 ש"ח

כך תזהו את הסיבה שבגללה תנור אפיה לא מחמם:

לאחר שהבנו מה הסיבות האפשריות שבגינן תנור אפיה לא מחמם, נשאר לנו להבין איך יודעים מה התקלה שמתרחשת אצלנו ואיזה רכיב דורש החלפה או תיקון:

 

הבדיקה הראשונה שצריך לבצע היא הדלקה של תנור האפייה ומעבר בין המצבים השונים. אם לדוגמא זיהינו שהתנור מחמם במצב טורבו אבל לא מחמם כאשר עוברים למצב אחר, כנראה שמדובר בתקלה באחד מגופי החימום. במידה והתנור לא מחמם בכל המצבים ללא יוצא מן הכלל, הבעיה היא או בבורר המצבים או בתרמוסטט.

 

איך יודעים אם התקלה היא בבורר המצבים או בתרמוסטט? פשוט מאוד. כל מה שאתם צריכים לעשות הוא לרוקן את התנור מאוכל, להפעיל את התנור על טמפרטורה מסוימת (למשל 150 מעלות) ולהמתין עד שהמנורה האדומה (שנמצאת ליד השעון) בתנור נכבית. כאשר האור של המנורה כבה, המשמעות היא שהתנור הגיע אל הטמפרטורה הרצויה וזהו סימן אשר מעיד על כך שהתרמוסטט תקין ומצליח לבצע את תפקידו. במצב זה, ככל הנראה התקלה היא בבורר המצבים של התנור.

טכנאי זמין לכם כעת,
השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-3645898

תנור אפיה לא מחמם טוב? הזמינו טכנאי תנורים

קשה מאוד לבצע את עבודות הבישול והאפייה במטבח ללא תנור שעובד בצורה תקינה. תיקון עצמאי של התנור זאת ממש לא אופצייה שכדאי אפילו לשקול מאחר ונדרשת מיומנות וידע מקצועי בשביל לבצע החלפה של גופי חימום או כל רכיב אחר במערכת שהתקלקל. כדאי מאוד להזמין טכנאי תנורים מקצועי שזאת עבודתו וכבר ביצע פעולות של תיקון והחלפת רכיבים במגוון רחב של תנורים ויודע להתמודד גם עם התקלה הנפוצה שבה תנור אפיה לא מחמם טוב או לא מחמם בכלל.

שאלות נפוצות בנוגע לתנור שלא מחמם:

איך אדע אם אתם מתקנים גם את סוג התנור שיש ברשותי?

מאחר ואנו עובדים עם מספר רב של טכנאי תנורים, ניתן להזמין דרך האתר שירות תיקון תנורי אפייה של כל היצרנים והחברות המובילות וזה כולל את החברות סאוטר, בוש, סימנס ועוד.


התנור לא מחמם מלמטה - מה הסיבה?

בדרך כלל כאשר אנו מזהים כי התנור לא מחמם באזור ספציפי, המשמעות היא שגוף חימום בתנור לא מחמם והוא כנראה תקול. הזמינו טכנאי שיבצע החלפה של הגוף.


תנור לא מחמם מספיק גם כאשר מגבירים את המעלות, מדוע זה קורה?

כפי שפירטנו קודם לכן, יכולות להיות מספר סיבות לכך, אחת הסיבות הנפוצות לכך היא תקלה בתרמוסטט: כאשר הוא לא תקין, התנור לא מצליח להגיע למעלות הרצויות.


האם תמיד כדאי לתקן תנור שלא מחמם?

מאוד תלוי בסוג התקלה, עלות התיקון שלה ומצב התנור. כמעט תמיד יהיה משתלם יותר לתקן את התנור מאחר ולרוב עלות התיקון תעלה כמה מאות שקלים (300 - 500 ש"ח) בעוד רכישת תנור חדש צפויה לעלות 1.200 ש"ח ומעלה.


מדוע התנור לא מחמם לאחר הפסקת חשמל?

לאחר הפסקת חשמל יש לכוון את השעון של התנור מחדש (לרוב הוא יהבהב ויתריע על כך) במצב שבו לא כיוונתם את השעון, התנור לא יחמם ולמעשה בכלל לא יעבוד.