מחפשים טכנאי מומלץ? אתם במקום הנכון.
מחפשים טכנאי מומלץ? אתם במקום הנכון. השאירו פרטים ונשוב אליכם במהירות:

נזילת מים מהמקרר

נתקלתם בנזילה של מים מהמקרר? יש מגוון סיבות לכך שמקרר נוזל ושאנו רואים מים בתוך המקרר או מתחתיו. גלו מה הסיבות לטפטוף 

אלו הסיבות המרכזיות לנזילת מים מהמקרר:

  • סתימה בצינור הניקוז של המקרר: הסיבה המרכזית לבעיה היא סתימה בצינור הניקוז הנמצא בגב המקרר. במקרים רבים הצינור נסתם בעקבות לכלוך, שאריות מזון וגם אבק. בשביל לדעת האם התקלה נובעת מסתימת הצינור, הזיזו את המקרר ונסו לאתר את הצינור ולנקות אותו מאבק. כמו כן, תמיד מומלץ להזמין טכנאי מקררים מקצועי שיוודא את תקינות הצנרת וימנע חזרה של התקלה בשנית.

  • קרע בגומייה בדלת המקרר: כאשר הגומיה של המקרר בלויה, המקרר לא אטום וסגור בצורה מוחלטת וכניסת האוויר מבחוץ (אוויר חם יותר מהאוויר בשטח הפנימי של המקרר) יוצרת אדים ולמעשה המקרר מייצר טפטוף. במקרה כזה נדרש להחליף את גומיית המקרר בחדשה. חשוב להבין שקרע בגומייה בדרך כלל גורם לטפטוף פנימי בתוך המקרר ולא על הרצפה.

  • חיבור לקוי של נקודת המים: לעיתים נקודת המים אינה מחובר כראוי, מה שמייצר טפטוף ונזילה של מים בחלקו האחורי של המקרר וגם ברצפת המטבח. אם למקרר שלכם יש בר מים או אפשרות חיבור למכונה אשר מייצרת קרח, בדקו את החיבורים וודאו שהכל מחובר כראוי. במידה ואינכם בטוחים, הזמינו טכנאי מקצועי מאזורכם.

  • מגש האידוי סתום ועולה על גדותיו: ראשית חשוב להבין מה תפקידו של מגש האידוי במקרר. למעשה במגש האידוי נצברים המים שמפשיר גוף החימום המצוי במקרר ולאחר מכן, במצב תקין - הם מתאדים. במידה וחור הניקוז סתום, המגש יוצף במים שינזלו אל הרצפה. במצב זה, הטכנאי יפתח את הסתימה וירוקן את המדף לצורך השבת הפעילת התקינה של המקרר.

נזילת מים מהמקרר

כמה עולה לתקן מקרר מטפטף?

להלן מחירון המציג עלויות תיקון מקרר מטפטף, תוך הצגת טווח מחירים משוער בהתאם לסוג החלק אותו נדרש להחליף או סוג התיקון המתבצע. חשוב להבין שהעלויות עשויות להשתנות בעקבות מגוון שיקולים של בעל המקצוע כמו דגם המקרר שיש ברשותכם או מורכבות התקלה.

עלות תיקון מקרר נוזל

החלפה של גומיות איטום למקרר

תלוי בסוג המקרר שיש ברשותכם וגודלו.


350 - 600 ש"ח
פתיחה של סתימה בצינור הניקוז

המחיר המוצג הוא עבור פתיחת הסתימה ולא עבור החלפה של הצינור.


200 - 400 ש"ח
ביקור סטנדרטי של טכנאי מקררים

ביקור לצורך איתור מקור התקלה (מבלי החלפת חלקים)


150 - 200 ש"ח

הדפס מחירון

המקרר נוזל? מומלץ להזמין טכנאי בהקדם

במידה וזיהיתים טפטוף פנימי בתוך המקרר או נזילה חיצונית מתחת או בחלקו האחורי, כדאי לצלצל ולהזמין טכנאי מקררים שמתמחה באיתור התקלה ופתרונה. לעיתים הניסיון לתקן את המקרר באופן עצמאי, עשויה לגרום לנזק רב יותר וזאת מאחר ואין ברשותנו את הכלים המתאימים לפתיחת הסתימות או תיקון התקלה.

גם ניסיונות של פירוק הרכיבים השונים כמו למשל מגש האידוי, עשויה ליצור תקלות בהמשך במידה ואנו לא מחזירים אותו אל המקום כראוי. דרך אתר 'טכנאים פלוס' תוכלו למצוא טכנאי מקררים מומלצים ומקצועיים באזור מגוריכם ולקבל כבר היום שלוש הצעות מחיר מבעלי מקצוע שונים עבור תיקון התקלה.

שאלות בנוגע למקרר נוזל:

האם בשביל לתקן מקרר נוזל נדרש להוציא ממנו את האוכל והתכולה?

לא בהכרח, במקרים רבים יצליח הטכנאי לתקן את התקלה על ידי פתיחת הסתימה מגב המקרר.


האם ניתוק של המקרר מהחשמל עוזר להפסקת מים במקרר?

הניתוק יפסיק את פעולת המקרר ולכן לא יווצרו נוזלים חדשים, אך ברגע חיבור המקרר לחשמל הטפטוף יחזור וזאת מאחר והסתימה או התקלה לא טופלה.


האם ניתן להזמין דרך האתר תיקון לכל סוג של מקרר?

בהחלט! דרך אתר טכנאים פלוס תוכלו למצוא תיקון של מקרר סמסונג נוזל ומטפטף וגם טיפול במקררים של חברות נוספות כמו lg, שארפ או אמקור.


יש דרך למנוע מצב בו המקרר נוזל מלמטה?

באופן כללי על מנת למנוע מצב של סתימה, נדרש לנקות אחת למספר חודשים את גב המקרר מאבק ולכלוך ולדאוג שדלת המקרר תהיה סגורה כמו שצריך.


המקרר מטפטף ונוזל מבפנים? בדקו את הגומיות

חשוב להבדיל בין מקרר שמטפטף מלמטה לבין מקרר שמטפטף מבפנים. במצב בו זיהיתם טפטוף, לחות או נזילה בחלק הפנימי, מאין מצב בו המקרר "מזיע" כנראה שהוא אינו אטום בצורה טובה ושהדלת לא נסגרת עד הסוף. כניסה של אוויר מבחוץ בטמפרטורה שונה, יוצרת אידוי ולבסוף טפטוף פנימי במדפים או בדפנות הפנימיות של המקרר. חשוב לפרט לבעל המקצוע מהיכן בדיוק נובע הטפטוף היות ודרך הטיפול במקרר שנוזל מלמטה אינה זהה לטיפול במקרר שנוזל מבפנים.