מחפשים טכנאי מומלץ? אתם במקום הנכון.
מחפשים טכנאי מומלץ? אתם במקום הנכון. השאירו פרטים ונשוב אליכם במהירות:

מקרר מקפיא

המקרר מקפיא את האוכל? גיליתם שהירקות קופאים ואינכם מבינים מה הבעיה? בעמוד זה תגלו את הסיבות האפשריות לתקלה זו וגם כמה יעלה לתקן אותה ע"י טכנאי מקררים מקצועי.

למה המקרר מקפיא? הנה הסיבות הנפוצות:

פתחתם את המקרר וגיליתם שחלק מהמוצרים בתוכו קפאו? אם גם אתם מתוסכלים מהמצב ולא מבינים למה המקרר מקפיא את תכולתו, כדאי שתכירו את הסיבות הנפוצות לכך:

 • בעיה בדמפר של המקרר: בכל מקרר יש רכיב המכונה "דמפר" אשר נמצא בין המקפיא למקרר. זהו למעשה ווסת אוויר שתפקידו הוא לווסת את כמות האוויר הקר שזורם אל תוך המקרר. אם הווסת לא תקין, כניסה האוויר הקר בעוצמה גבוהה מדי עשויה לגרום לקיפאון של חלק מהמוצרים במקרר.
   
 • תקלה בתרמוסטט: התרמוסטט במקרר אחראי על עבודתו של המדחס - המנוע שאחראי על דחיסת גז הקירור. אם התרמוסטט תקול, המדחס יעבוד באופן רציף וללא כל בקרה, מה שיוביל כמובן להצטברות קרח במקרר ולקיפאן של תכולתו.
   
 • התרמוסטט לא מכוון: פעמים רבות מדובר בכלל על תקלה הקשורה בכיוון התרמוסטט של המקרר. הטמפרטורה צריכה להיות בין 3 מעלות ל-5 מעלות (במקרר כמובן, לא במקפיא). גם אם אתם בטוחים שלא נגעתם בכפתור התרמוסטט, התקלה עשויה להתרחש בעקבות הכנסת מוצרים אל תוך המקרר אשר נגעו בתרמוסטט אשר ממוקם בתוך שטח המקרר.
   
 • בעיה בכרטיס הפיקוד: לוח הפיקוד האלקטרוני של המקרר הוא למעשה "המוח" שמפעיל אותו. הוא עשוי להתקלקל בעקבות קצרים והפסקות חשמל. כאשר הוא תקול, המקרר לא יפעל בצורה תקינה.

מקרר קופא מבפנים כי הדלת לא אטומה

סיבה נוספת שעשויה לגרום למצב בו מקרר קופא מבפנים היא דלת שאינה נסגרת כמו שצריך. כאשר הדלת לא סגורה עד הסוף או במצבים בהם גומיות דלת המקרר נקרעו, ווסת האוויר יעבוד יתר על המידה, מה שכמובן עשוי להוביל למוצרים שקופאים בתוכו. לא פעם האוכל קופא במקרר בעקבות חוסר האטימות של הדלת ולכן וודאו שהיא סגורה הרמטית.

 

המקרר מקפיא את האוכל

עלות תיקון של מקרר קופא

כפי שהבנתם, עשויות להיות מספר סיבות שונות לקיפאון של המקרר. בשביל להבין מהו המחיר לתיקון של מקרר קופא, נדרש להזמין טכנאי מקררים מקצועי שיבדוק ויאבחן בצורה מדויקת יותר את הסיבה לבעיה ומקור התקלה. בהסתמך על הסיבות הנפוצות שרשמנו כאן למעלה, אנו מצרפים טווח מחירים בעבור טיפול והחלפה של רכיבי המקרר הרלוונטים לתקלה זו:

 

כמה יעלה לתקן מקרר שקופא?

כמה עולה להחליף תרמוסטט תקול?

עשוי להשתנות בהתאם לדגם הספציפי.


300 - 600 ש"ח
מחיר החלפת כרטיס פיקוד במקרר

פירוק הכרטיס הקיים והחלפתו.


500 - 900 ש"ח
עלות החלפת דמפר במקרר

כולל את עלות הרכיב ואת עבודת ההחלפה.


450 - 650 ש"ח
ביקור טכנאי לצורך איתור התקלה

איתור שאינו כולל את החלפת הרכיב התקול.


250 - 350 ש"ח

הדפס מחירון

 • המחירים המוצגים במחירון אינם כוללים מע"מ.
 • המחירון מעודכן לחודש יולי בשנת 2024.

המקרר מקפיא את המוצרים? הזמינו טכנאי מקצועי

קשה מאוד לזהות את הסיבה המדויקת אשר גורמת למקר להקפיא את המוצרים שבתוכו. ניתן אומנם לבצע מספר בדיקות באופן עצמאי אך בסופו של דבר על מנת לטפל בבעיה בצורה מקיפה ומקצועית, נדרש להזמין טכנאי מקררים שזאת עבודתו. הטכנאי יגיע ויאתר תוך דקות ספורות את מקור התקלה ולעיתים אף יטפל בה ללא החלפה של רכיבים, מה שיוזיל את העלויות. השאירו פנייה בטופס המופיע כאן למטה וקבלו מספר הצעות מטכנאים באזורכם.

טכנאי זמין לכם כעת,
השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-3645898

שאלות נפוצות על מקרר שקופא:

הנה מספר שאלות שקיבלנו מגולשי האתר. מתחת לכל שאלה תמצאו את תשובת הצוות המקצועי של טכנאים פלוס אשר עשויה לעזור גם לכם:

למה המקרר מקפיא ירקות ופירות?

לעיתים ירקות קופאים במקרר מכיוון שמיקמנו אותם בצמוד לדופן הפנימית של המקרר. נסו לשנות את המיקום ולראות אם הבעיה נפתרה. במידה ולא, ראו את הסיבות הרשומות כאן בעמוד לבעיה של מקרר מקפיא.


מה הדבר הראשון שכדאי לבדוק כאשר מקרר מקפיא אוכל?

הדבר הראשון שעליכם לבדוק כאשר המקרר מקפיא את האוכל הוא התרמוסטט, וודאו שהוא מכוון על טמפרטורה שבין 3 ל-5 מעלות.


מה הקשר בין מקרר לא מאוזן לתקלת הקיפאון של המקרר?

ייתכן שהמקרר נוטה הצידה, מה שגורם להצטברות קרח במגש בחלקו האחורי של המקרר. זהו מצב אשר עשוי לגרום גם הוא לעודף אוויר קר במקרר.