מחפשים טכנאי מומלץ? אתם במקום הנכון.
מחפשים טכנאי מומלץ? אתם במקום הנכון. השאירו פרטים ונשוב אליכם במהירות:

המקרר עושה רעש

המקרר עושה רעש של טרקטור? בועות? רעש כמו של צרצר? בקיצור המקרר שלכם מרעיש מאוד ואתם לא יודעים מה לעשות, בדיוק בשביל זה טכנאים+ ערכו והכינו לכם את מאגר המידע הבא שיסייע לכם להבין מהן הסיבות לכך שהמקרר מרעיש ומה ניתן לעשות בנידון.

כמה עולה לתקן מקרר רועש?

קודם כל "זריקת הרגעה", רעש מהמקרר קורה וזה דיי נפוץ, במרבית המקרים מדובר על גומייה ואפילו בורג שהשתחרר. כך שהטכנאי ייקח ביקור ואולי תוספת קטנה על גומייה או חיזוק בורג. כמובן שקיימים מקרים חריגים אך איפיון הרעש הוא לא התקלה כאן אלא משהו מורכב יותר.

מחיר ממוצע לתיקון מקרר מרעיש

מחיר ממוצע לתיקון מקרר מרעיש: 275 ₪

טווח מחיר גבוה 300 ₪

טווח מחיר נמוך 250 ₪

מקרר חדש מרעיש, מהי הסיבה לכך?

כאשר אתם רוכשים מקרר חדש, המדחס נכנס לפעולה מרגע ההתחברות לחשמל וייקח לו זמן מה עד שיגיע לטמפרטורה יציבה. כך שהוא פועל ברצף לפחות כמה שעות. בנתיים אתם חשים ברעש מוגזם ואפילו חזק מידי, שעשוי להזכיר טרקטור? אז נכון המדחס פועל, אבל זה לא הרעש שצריך להיות. בדרך כלל במקרים כאלו מדובר על אי יציבות של המקרר החדש, פשוט יש לכוון את הברגים מטה (רגלי המקרר) לגובה ישר על מנת שלא יהיו רעידות ורעשים. במידה ולא הצלחתם - חתיכת קרטון יכול ליצור ייצוב ולמנוע את הרעידות המוזרות.
 

צפו בסרטון וקבלו מידע נוסף בנושא רעשים במקרר ודרכי טיפול בתקלה באופן עצמאי:


המקרר עושה רעש חזק של טרקטור!

נשמע מצחיק, אבל זה בדיוק הרעש ששמעתם כאשר רציתם לתאר את הרעש המוזר שאתם שומעים מהמקרר, אז רעש כלכך חזק חייבת להיות סיבה מוצדקת לא? - במקרה הזה, ממש לא. למעשה ישנם 2 מקרים, הראשון הוא בורג שהתשחרר ופשוט נוקש במהירות על בורג או חלק פח אחר ויוצר רעש מחריד (בגלל רעידות המקרר). האפשרות השניה היא שהמאורר של המקרר התעקם או נשבר ובכך יוצר את הרעש בגלל מגע עם ברזל אחר. בכדי לפתור את הבעיה, פשוט הוציאו את המקרר מאזורו והסתכלו מהיכן מגיע הרעש, כנראה שגם אתה פתרון תמצאו באותו המקום.

רעש מהמקרר

רעש מוזר מהמקרר כמו של צרצר

רעש צרצור (כמו של צרצר) נגרם בדרך כלל מאזור המדחס, שם המאורר של המדחס נוגע במדחס המקרר עצמו, או שבר בכנף של אחת מהם עשוי לגרום לכך. כמו כן - חלודה או הצטברות אבק ולכלכוך סביב המאורר יכולים לגרום לרעש המטריד הזה שאינו פוסק. מה עושים? קודם כל בודקים האם כנף האורר נוגעת במשהו, אם ניתן לשמן את המאורר ולנקות אותו במעט או לחלופין ליישר אותו במידה ומעט עקום ונוגע בגורם אחר.

הייתכן שהמקרר עושה רעש כמו של מים ובועות?

ישנם מקררים (יש לומר הישנים יותר) אשר לצד המדחס קיים מגש שאליו מתווספים המים אשר מערכת המקרר מפשירה. חשוב לציין כי בדגמים חדשים השיטה שונה וכבר אין מגשי מים לצד המדחס. רעש המים שאתם שומעים הוא למעשה הפשרה של המקרר אל המגש. רוב המקררים מאיידים לבד את המים שם באמצעות החום של המדחס וישנם כאלו אשר תצטרכו לרוקן אחת לתקופה. במידה ואתם שומעים רעש של בועות מהמקרר. ישנה אפשרות שקיימת נזילת מים מהמקרר ואף ייתכן שצינורית הניקוז נוגעת במים ומעבר של אוויר יוצר את הרעש המוזר. ריקון המגש והפרדת הצינור מהמים יפתרו את הבעיה.

טכנאי זמין לכם כעת,
השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-3645898

מנוע המקרר מרעיש (מדחס) מדוע?

מדחס המקרר יושב על תושבת מפלסטיק, אשר תפקידה הוא לבודד רעשים ולגרום לאי רעידות של המדחס. אם הזמן תושבת זו עשויה להתבלות ולההירס, מה שבסופו של יום עשוי לגרום להיפרדות המדחס מהתשובת. כעת המצב הוא בדיוק זה שניסו להימנע ממנו בעת התקנת התושבת ולכן - מנוע (מדחס) המקרר עושה רעשים. התקנת תושבת חדשה עשויה לפתור את בעיית הרעש. במידה וזיהתם כי הבעיה בתושבת או מהאזור, מומלץ להזמין טכנאי מקררים אשר יגיע לטפל בבעיה ואכן יוודא שצריך להחליף תושבת או חלק אחר.

שאלות ותשובות בנושא: רעשים מהמקרר

לא מצאתם את כל התשובות שחיפשתם במאמר מעלה? הנה עוד כמה שאלות שנשאלו על ידי הגולשים בנושא:

מהו רעש סביר למקרר?

מקרר שקט הנו מקרר אשר פועל מתחת ל-30DB (דציבלים). ניתן לקבל מידע זה במעמד רכישת המקרר.


כיצד ניתן ליצור בידוד רעש למקרר?

אם המקרר נמצא בתוך נישה ניתן להדביק על גביה לבד או ספוג המיועד לבידוד רעשים. זה לא יפתור את הבעיה באופן מלא אבל אכן יצמצם רעשים.


רעש זמזום מהמקרר בעת שימוש בבר המים

אם ישנו רעש זמזום כאשר אתם משתמשים בבר המים של המקרר הרעש בהחלט סביר והגיוני, לא מדובר בתקלה.


מקרר מתנתנד ומרעיש מה הסיבה?

אם המקרר מתנדנד ככל הנראה שגם ירעיש, כאשר המנוע נכנס לפעולה והמקרר אינו יציב - ככל הנראה שתשמעו גם רעשים. נסו לייצב את המקרר באמצעות כיוון הרגליים שלו או באמצעות פלח כלשהו ואפילו קרטון.