מחפשים טכנאי מומלץ? אתם במקום הנכון.
מחפשים טכנאי מומלץ? אתם במקום הנכון. השאירו פרטים ונשוב אליכם במהירות:

מקרר לא עובד אחרי הפסקת חשמל

הייתה הפסקת חשמל בבית ולאחר מכן גיליתם כי המקרר לא פועל? גלו למה מקרר לא עובד אחרי הפסקת חשמל, מה אפשר לעשות בנידון וכמה יעלה התיקון. בנוסף, תוכלו לקבל הצעות מחיר מטכנאי מקררים באזור המגורים שלכם ולערוך השוואה בין העלויות.

למה מקרר לא עובד אחרי הפסקת חשמל?

הנה רשימה של הסיבות המרכזיות לכך שהמקרר לא עובד אחרי הפסקת חשמל:

 • תקלה בכרטיס הפיקוד: כרטיס הפיקוד הוא רכיב אלקטרוני פנימי והוא למעשה "המוח" של המקרר. כאשר הכרטיס נשרף או במצב בו יש בו תקלה, המקרר לא יעבוד.
   
 • המקרר במצב השהייה: למקרר יש מנגנון הגנה אשר נכנס לפעולה במקרה של כיבוי פתאומי. לכן, סביר להניח כי לאחר הפסקת חשמל המקרר לא יעבוד למשך 5 עד 10 דקות בשל ההשהייה האוטומטית הזו.
   
 • בעיה בשקע החשמלי: לעיתים קיימת תקלה בשקע החשמלי שאליו מחובר המקרר. תוכלו לבצע בדיקה ויזואלית וגם לחבר את המקרר לשקע חלופי בשביל לבודד את הבעיה.
   
 • קיים פיוז שנשרף: בלוח החשמל הביתי יש נתיכים חשמליים שתפקידם הוא להגן מפני עומס יתר או קצר חשמלי. בשביל לבדוק אם הבעיה היא של פיוז שרוף, יש ללכת ללוח החשמל ולבדוק אם אחד מהפקק נמצא למטה. אם אתם לא מצליחים להרים אותו למעלה, סימן שהפיוז נשרף.
   
 • תקלה במדחס או הקבל: הקבל אשר אחראי על הפעלת המדחס, הוא רכיב חשמלי אשר עשוי להיפגע בעקבות תקלה חשמלית כמו קצר או הפסקת חשמל. במצב זה, ייתכן ותצטרכו להחליף את הקבל או המדחס. מומלץ להתייעץ עם טכנאי מקררים בשביל לאתר את הרכיב התקול.
   
 • מגן הברקים ניזוק: אם אתם משתמשים במגן ברקים, יכול להיות שהוא ניזוק בשל הפסקת החשמל. כמו כן, ייתכן שהוא פשוט מושהה וזו הסיבה לכך שהמקרר לא חזר לפעולה.
   

מקרר לא נדלק אחרי הפסקת חשמל

איך יודעים מה התקלה?

אלו הפעולות שאנו ממליצים לעשות בשביל להבין מה הסיבה לכך שהמקרר לא עובד לאחר הפסקת חשמל:

 

המתינו 10 דקות ובדקו שוב: הדבר הראשון שעליכם לעשות הוא לחכות מספר דקות (בערך 10 דקות) ולראות אם המקרר חזר לעבוד לאחר מכן. במידה וכן, המקרר פשוט היה במצב השהייה וכעת הוא ככל הנראה יעבוד בצורה תקינה.

 

פתחו את המקרר ובדקו אם האור דולק: אם חיכיתם מספר דקות והמקרר עדיין לא חזר לפעולה, פתחו את הדלת ובדקו האם יש תאורה בתוכו. יש תאורה במקרר? ככל הנראה קיימת תקלה בכרטיס הפיקוד של המקרר. אין תאורה? סימן זה מצביע על כך שהפיוז שרוף. 

 

פתחו את לוח החשמל ובדקו אם פקק קפץ: אם אחד מהפקקים בלוח החשמל קפצו, נסו להרים אותם ולבדוק האם הבעיה הסתדרה. במידה ואתם לא מצליחים להרים את הפקק, ככל הנראה מדובר על פיוז שנשדרף.

 

חברו את המקרר לשקע אחר במטבח: נסו לחבר את המקרר לשקע אחר במטבח, רק בשביל לשלול את הנושא של תקינות השקע. אם המקרר נדלק לאחר השינוי שביצעתם, כדאי להזמין חשמלאי לצורך החלפה או תיקון השקע החשמלי שנשרף. בנוסף, ניתן לבצע בדיקה ויזואלית על מנת לראות אם השקע שבור או שרוף.

 

טכנאי זמין לכם כעת,
השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-3645898

כמה יעלה לתקן את התקלה?

המחיר לתיקון של מקרר שלא פועל לאחר הפסקת חשמל נקבע לפי סוג הרכיב שנדרש להחליף. הנה מחירון קצר שיעשה לכם סדר בעלויות:

 

עלות לתיקון מקרר לאחר הפסקת חשמל

מחיר לביקור סטנדרטי של טכנאי

רלוונטי לביצוע בדיקה שאינה כוללת החלפת רכיבים.


150 - 250 ש"ח
כמה עולה להחליף קבל במקרר?

מחיר החלפת קבל כולל עבודה ואת עלות הרכיב.


350 - 650 ש"ח
עלות החלפת מדחס במקרר

קראו בהרחבה על החלפת מדחס במקרר.


1,000 - 1,500 ש"ח
החלפת כרטיס פיקוד במקרר

מחיר נקבע לפי סוג הדגם והכרטיס.


600 - 800 ש"ח

הדפס מחירון

 • המחירים המוצגים במחירון אינם כוללים מע"מ.
 • המחירון מעודכן לחודש יולי בשנת 2024.

תקלה במקרר אחרי הפסקת חשמל? הזמינו טכנאי

אומנם את חלק מהבדיקות תוכלו לבצע בעצמכם אך אם לא מדובר במצב השהייה או בבעיה במגן הברקים, סביר להניח שתצטרכו לההחליף רכיבים פנימיים במקרר. לשם כך, אנו ממליצים לכם להיעזר בשירות מקצועי של טכנאי מקררים ולא לבצע את התיקונים בעצמכם.