צריך תיקון למוצר חשמלי?
צריך תיקון למוצר חשמלי? בצע השוואת מחירים בין טכנאי מוצרי חשמל

מילוי גז במקררים

צריכים מילוי גז למקרר? יש דליפת גז? רוצים לדעת כמה זה עולה והאם זה מסוכן? דרך 'טכנאים פלוס' ניתן לקבל שירות מילוי גז למקררים מכל הסוגים ולבצע בין טכנאים השוואת מחירים!

דליפת גז במקרר, האם זה מסוכן?

ישנם כמה סוגים של גז (נפרט על כך בהמשך), אבל אחד מהם ולצערנו הוא גם הנפוץ ביותר בישראל וגם הנפיץ (והמסוכן) ביותר שעשוי להתלקח. מדובר על גז מסוג "R600".

 

כאשר טכנאי מקררים צריכים לתקן דליפה שלו הם מרוקנים את כלל המיכל וממלאים מחדש ביתר זהירות. באופן כללי - דליפות גז אחרות אינם מסוכנות כמו גז זה לסביבה. אבל ללא ספק מסוכנות למקרר וכאשר מקרר פועל ללא גז - הוא עשוי לההירס קליל.

כמה עולה מילוי גז למקררים?

במידה ואיתור התקלה היה פשוט ומהיר, מחיר מילוי גז למקרר בלבד יעלה בין 300 - 400 ש"ח, כאשר סוגי גז ישנים יותר עשוים גם לעלות יותר. דליפת הגז ואיתורה נעה בין 400 - 600 ש"ח (ואינה כוללת מילוי גז, אלא איתור ותיקון).

 

ככה שבמצטבר במידה ומדובר על דליפת גז המחיר עשוי לנוע בין 700 - 1,000 ש"ח בעבור איתור ותיקון דליפת הגז ומילוי המיכל (וזה במצב שיש לכם את אחד מסוגי הגז החדשים ולא מקרר ישן).

 

אנו ממליצים לבצע השוואת מחירים בין טכנאי מקררים שונים על מנת לקבל מידע ולאסוף כמה שיותר הצעות מחיר. בכך לבצע השוואה ולקבל מחיר הוגן ומשתלם.

ממוצע למילוי גז במקרר (בלבד)

ממוצע למילוי גז במקרר (בלבד): 350 ₪

טווח מחיר גבוה 400 ₪

טווח מחיר נמוך 300 ₪

איך מזהים דליפת גז במקרר?

אם המקרר לא מקרר כמו שצריך, אם אתם רואים הצטברות קרח במקפיא ובמידה והמקרר מתאמץ ועושה המון רעש, כל אלו סימנים שככל הנראה חסר גז למקרר והחוסר הזה מתחיל להשפיע.

 

בסופו של דבר מקרר ללא גז עשוי לא לקרר בכלל ואף להינזק. יהיה קשה להבחין בכך שהוא לא פועל כאשר המקפיא יפשיר והאוכל פשוט יתקלקל ויתחיל לעלות ריח רע.

 

חשוב לציין כי מערכת הגז של המקרר הינה סגורה ולכן כמעט בכל המקרים מדובר על דליפת גז במקרר שמצריכה גם איתור ותיקון.

טיפול בכלל המותגים והחברות

אנו שמחים לתת מענה כלל ארצי בטכנאים פלוס ומענה לכלל המותגים השונים והחברות. כאשר אנו פועלים עם טכנאי מקררים פרטיים אשר יודעים לתת מענה לכל חברה באשר היא, בין אם המקרר שלכם הוא של חברת אמקור, אמנה, סמסונג, תדיראן, הייאר או פיילוט.

תיקון ומילוי גז למקרר

איזה סוג גז מתאים למקרר שלי?

בארץ ישנם כ-3 סוגי גז שעדיין נמצאים בשימוש אצל המקררים השונים. חלקם ישנים יותר וחלקם חדשים יותר, הנה פירוט על כך אחד מן סוגי הגז המתאים למקררים:

  • גז מסוג R600: הסברנו עליו בהתחלה והוא הנפוץ ביותר בישראל, אם זאת - הוא גם מסוכן ולא מובן כלכך אין השוק שולט בגז כזה. אם זאת, מחיר הגז R600 הוא הזול ביותר.

  • גז R134: האמנם אינו נפיץ ומסוכן כמו הסוג הנפוץ, אך עדיין ניתן לומר שישנם כמות לא קטנה של מקררים הפועלים עליו.

  • גז R12: בגלל שהוא פחות נפוץ ואפשר להגדיר כ"נדיר" בארצנו. הוא ישן ואינו מסוכן. אבל מחירו יקר כי אין שימוש רב בו ולא כל טכנאי מחזיק בסוג גז שכזה.

בונוס: לא יודעים איזה סוג גז יש לכם? מאחורי המקרר יש מדבקה עליה רשום את סוג הגז המתאים למקרר. כמובן, שטכנאי המקררים ידע זאת לבד על פי הדגם, אבל למקרה והוא ישאל - תוכלו לדעת.

לחצו לחיוג מהיר השאירו פנייה