מחפשים טכנאי מומלץ? אתם במקום הנכון.
מחפשים טכנאי מומלץ? אתם במקום הנכון. השאירו פרטים ונשוב אליכם במהירות:

ריח רע ממכונת כביסה

יש ריח של ביוב בעת הפעלת מכונת הכביסה? המכונה מוציאה ריח רע ומסריח שמזכיר עובש או ביוב? איך מבצעים ניקוי למכונת כביסה עם ריח רע ומהי הסיבה והפתרון לכך? כל התשובות ממש כאן.

הנה הסיבות לכך שיש ריח רע ממכונת כביסה:


 • הצטברות בקטריות בגומי המכונה: שימוש במים לא בטמפרטורה מעל ל-60 מעלות עשוים לגרום להצטברות בקטריות וליצרת עובש על גבי הגומי של מכונת הכביסה (אטם דלת המכונה). ניקוי שלו באמצעות סבון צריך לפתור את הבעיה. כמו כן - ייבוש האזור בסיום הפעלה גם עשוי לסייע בפתרון.

 • מים עומדים בפילטר המכונה: אם אתם מריחים ריח של ביוב מהמכונה זאת אחת הסיבות המרכזיות לכך, כאשר באזור הפילטר ישנה הצטברות של מים עומדים אשר עם הזמן צוברים ריח רע. מומלץ אחת לתקופה לפתוח את הפילטר ולנקות היטב.

 • סתימה במגירת המרכך: הבגדים יוצאים מסריחים? רע ריח בתוך המכונה? מגירת מרכך וסבון הכביסה עשוי להיות סתום. פרקו את המגירה ושטפו היטב - מומלץ להשתמש בחומר ייעודי לכך, אשר ממליץ ספק מכונת הכביסה לשימוש. כאשר מגירת המכונה סתומה החומר לא יורד במלאו וכן גם הבגדים לא מקבלים ריח טוב.

 • סיפון סתום או צינור עקום: ניקוז המים ממכונת הכביסה נעשים באמצעות משאבה הדוחפת את המים אל הסיפון, בדרכם לביוב. אם הסיפון מחזיר מים למכונה - יגרם ריח רע מאוד של ביוב. ריח רע מהניקוז פתיר באמצעות התקנת סיפון אל חזור - אשר לא מחזיר את המים אל המכונה. כמו כן, מומלץ לבדוק האם קיימת סתימה בסיפון.

 • שימוש במכונה בטמפרטורה נמוכה: שימוש עקבי במכונת הכביסה בטמפרטורה נמוכה עשוי לגרום לריחות רעים ולא נעימים. כאשר המכונה מגיעה לרתיחה המים מחטאים אותה ומסירים את הריח. כך שאפילו אם אין צורך מומלץ להפעיל לעיתים רק לצורך ניקוי. כמו כן - תקלה זהה לה היא גוף חימום תקול אשר לא מחמם את המים ובכך גם מכונת הכביסה לא מנקה טוב את הבגדים, כי אינם מגיעים לטמפרטורה המתאימה.

 • משאבת מים תקולה: תקפידה של משאבת המים הוא להכניס ולהוציא מים מתוך תוף מכונת הכביסה. במידה והיא סתומה או תקולה - המים יעמדו בתוך המכונה ויגרמו להצטברות ריח רע אשר עשוי לעבור גם אל הבגדים.
   

ריח רע ממכונת הכביסה

איך לבצע ניקוי למכונת כביסה בגלל ריח רע?

הנה טיפים ושיטות ניקוי אידאליות לניקוי ריח רע ממכונת כביסה ותחזוקה שוטפת למניעת ריחות רעים ולא רצויים, בבקשה:


 1. ניקוי עובש ממכונת הכביסה: יש להוסיף כחצי ליטר אקונומיקה ישירות לתוך מכונת הכביסה (כמובן ללא בגדים). להפעיל את המכונה לתכנית בטמפרטורה נמוכה (כביכול כביסה עדינה). רגע לפני שתחל שלב השטיפה צריך להעביר אותה לשלב סחיטה. בסיום הסחיטה להפעיל בשנית את המכונה על תוכנית מלאה הכוללת סחיטה בטמפרטורה גבוה, כך שתתנקה מכל שאריות האקונומיקה.

 2. טיפול בריח של ביוב במכונה: המים המצטברים באזור הפילטר גורמים לריח הנורא. ריקון וניקוי הפילטר באופן תקופתי צריך למנוע את התופעה למנוע ריח רע.

 3. טיפול בבגדים עם ריח רע לאחר כביסה: מגירת מכונת הכביסה אשר אחראית על הוצאת המרכך וסבון הכביסה סתומה ככל הנראה - פרקו ונקו אותה היטב. לאחר מכן הפעילו את המכונה בשנית עם כמות בגדים מקובלת ולא עמוסה. במידה והתוצאה טובה, אין צורך להזמין טכנאי.

 4. טיפול בריח רע מניקוז המכונה: בדיקת תקינות הסיפון ופתיחה ושטיפה שלו. כמו כן לבדוק האם קיימת סתימה בצנרת הבית הפנימית אשר גורמת למים המסריחים לחזור אל המכונה.

 5. ניקוי אבנית ממכונת הכביסה: יש הממליצים להשתמש בחומץ ויש כאלה עם מלח לימון. אנו מייעצים קודם כל לדבר עם שירות הלקוחות של מכונת הכביסה לפני שבצעו זאת - על מנת לא להסיר את האחריות בגלל פעולה כזו וכמו כן לבדוק שאכן הפעולה נכונה. ובכל זאת - ממלאים את מגירת המרכך בחומץ. מפעילים את המכונה על תוכנית ב-90 מעלות. כמובן שהמכונה צריכה להיות ריקה מבגדים. (פעולה זו מתאימה גם למדיחי כלים, קראו על תיקון מדיח כלים כאן)

כמה עשוי לעלות תיקון למכונה המפיצה ריח לא טוב?

ברוב המקרים יגבו מכם מחיר ביקור בעבור טיפול בתקלה כזו אשר נע בין 150 - 250 ש"ח, כאשר הטכנאי ימליץ לכם על חומר ניקיו מתאים במידה ולא קיימת תקלה משמעותית. אם מדובר על משאבה תקולה או החלפת אטם אשר עשה את שלו המחיר ינוע בין כמה מאות שקלים, לכן מומלץ לבדוק כאן את מחירי תיקון מכונת הכביסה על התקלות השונות בה.

מחיר ביקור טכנאי מכונות כביסה

מחיר ביקור טכנאי מכונות כביסה: 200 ₪

טווח מחיר גבוה 250 ₪

טווח מחיר נמוך 150 ₪

בצעו השוואת מחירים והתחילו לחסוך גם אתם!

הבעיה מסתכמת בתקלה רצינית יותר מריח רע שמצריך ניקוי? אנו ממליצים לבצע השוואת מחירים בין טכנאים שונים דרכנו! אנו לא נגבה עמלה או תוספת כלשהי וכמובן שהשירות ניתן ללא התחייבות. פשוט משאירים פרטים או מחייגים ומקבלים בחזרה עד שלוש פניות של טכנאי מכונות כביסה מאזורכם.

טכנאי זמין לכם כעת,
השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-3645898

ריח של שרוף מהמכונה, מה הסיבה?

במידה ומריחים ריח שרוף מהמוכנה יש לעצור באופן מיידי את הפעולה ולנתק מהחשמל. כעת ניתן לבחון את התקלה ולהבין - האם המכונה עושה גם רעש חריקה חזק? במידה וכן ככל הנראה שמדובר על רצועת המכונה אשר אחראית על סחיטה ובמידה והיא תיקרע מכונת הכביסה לא תסחט. כמו כן ייתכן ומדובר על קצר מרכיב חשמלי כמו המנוע או קבל המכונה. אנו ממליצים במקרה שכזה להזמין טכנאי לצורך איתור ופתרון התקלה.