מחפשים טכנאי מומלץ? אתם במקום הנכון.
מחפשים טכנאי מומלץ? אתם במקום הנכון. השאירו פרטים ונשוב אליכם במהירות:

מכונת כביסה עושה כתמים

מכונת הכביסה סיימה לעבוד וכאשר אתם מעבירים את הבגדים אל המייבש, אתם מגלים לפתע כי הבגדים מלאים בכתמים חומים או שחורים. מדוע זה קורה? מה אפשר לעשות? וכמה יעלה לתקן את התקלה? ריכזנו לכם כאן בעמוד את כל המידע החשוב בנושא.

מדוע מכונת כביסה עושה כתמים שחורים / חומים?

לתקלה זו יכולות להיות מספר סיבות, הנה הסיבות הנפוצות ביותר למצב בו מכונת כביסה עושה כתמים:

 • בעיה בפילטר: ייתכן והפילטר של מכונת הכביסה מלוכלך או סתום. במצב זה ההמלצה היא על הוצאה של הפילטר מהמכונה וביצוע ניקוי קצר באמצעות מברשת קטנה. מומלץ לבצע את הניקוי אחת לתקופה של כמה חודשים ובכך למנוע תקלות כאלה ואחרות במכונת הכביסה.
   
 • תקלה במשאבת המים: התפקיד של משאבת המים הוא לנקז את המים המלוכלכים בתום פעולת הניקיון ולהוציאם אל הביוב. ברגע שיש תקלה במשאבת המים, ייתכן שהלכלוך לא מתנקז בצורה טובה ולכן מכונת הכביסה עושה כתמים שחורים על הבגדים. במידה וזו אכן התקלה, לא יהיה מנוס מהזמנת טכנאי מכונות כביסה לצורך תיקון או החלפת המשאבה.
   
 • עודף מרכך בכביסה: כן כן, לא פעם כאשר נראה כתמים חומים על בגדים לבנים, הסיבה תהיה שימוש לא נכון במרכך הכביסה. בכל מגירה במכונת הכביסה, יש סימון של הכמות המקסימאלית של מרכך שאפשר להכניס. כאשר לא מקפידים על ההוראות הללו וממלאים מעבר לכמות המותרת, מכונת הכביסה תשאב את המרכך בשטיפה הראשונה והמרכך יגרום לכתמים. מקרה נוסף הוא שהמכסה של המגירה פגום והמרכך יורד בשלב מוקדם של התוכנית, במקום במשך כמה דקות בודדות בסיום תוכנית הניקיון.
   
 • כתמים כתוצאה מג'ל או קרם: אם מישהו מבני הבית משתמש בקרם כזה או אחר, ג'ל לשיער או כל מוצר טיפוח אחר, ייתכן והמוצר נגע בבגדים בזמן שהבגד נלבש או כאשר הורדנו אותו מהגוף. מקרים אלו פחות נפוצים אך זו לגמרי יכולה להיות אופציה שבאה בחשבון.
   
 • הצטברות של אבנית: כפי שאתם בוודאי יודעים, המים בישראל מלאים באבנית. האבנית לא רק יכולה לאלץ אתכם יום אחד להחליף גוף חימום במכונת הכביסה אלא היא עשויה גם לגרום במקרים מסוימים לכתמים על הבגדים. אומנם זו סיבה פחות נפוצה משאר הסיבות אשר מנינו עד כה אך שווה לציין גם אותה.

מכונת כביסה עושה כתמים

כמה עולה לתקן את התקלה?

המחיר בדרך כלל יעמוד על 200 ש"ח בממוצע, שזהו למעשה המחיר הממוצע לביקור של טכנאי מכונות כביסה. הטכנאי יגיע ויבצע בדיקה מקיפה של המכונה ולרוב יספק לכם הנחיות מדויקות באשר למקור התקלה ולאופן השימוש הנכון במרכך.

 

עלות הזמנת טכנאי לבדיקת מכונת הכביסה

עלות הזמנת טכנאי לבדיקת מכונת הכביסה: 200 ₪

טווח מחיר גבוה 250 ₪

טווח מחיר נמוך 150 ₪

 • מחיר החלפת משאבת מים במכונת הכביסה: בין 350 ל-500 ש"ח.

מכונת כביסה מכתימה בגדים, מה עושים?

לאחר שהבנו מה הסיבות האפשריות לתקלה זו, נדבר על דרכי הטיפול. כאשר מכונת כביסה מכתימה בגדים, נרצה בשלב הראשון להוציא את הפילטר ולנקות אותו היטב.

 

במידה וזה לא עזר, נתמקד במרכך הכביסה: האם מילאנו את המגירה לפי הכמות המותרת? האם המכסה (במגירה) תקין או שמא הוא שבור? אם הבעיה היא במכסה, נחליף אותו. בנוסף מומלץ לפרק את המגירה (המגירה נשלפת) ולנקות גם אותה היטב תחת מים זורמים. 

 

גם כאשר סוגרים את המגירה בעת הפעלת המכונה, חשוב לעשות זאת בצורה עדינה ויש להימנע מטריקת המגירה בחוזקה, מה שעשוי לגרום למרכך לגלוש אל התוף לפני הזמן. אם כל זה לא עזר, כנראה שמדובר בתקלה אשר נובעת ממשאבת המים.

 

מכונת כביסה מכתימה בגדים

כתמים על הבגדים? הזמינו טכנאי מקצועי

אם זיהיתם כי מכונת הכביסה עושה כתמים חומים או שחורים על הבגדים, תוכלו כמובן לבדוק זאת בעצמכם בשלב הראשון אך מאחר ולא תמיד נוכל לדעת בוודאות מה מקור התקלה, ההמלצה שלנו היא להזמין בכל מקרה טכנאי לביקור קצר, רק בשביל לשלול תקלות ברכיבים אחרים כמו משאבת המים, הפילטר או כל רכיב אחר. דרך פורטל טכנאים פלוס תוכלו לקבל עד שלוש הצעות מחיר שונות בעבור כל תקלה במכונת הכביסה, כולל התקלה של כתמי השמן (לפחות כך הם נראים) או הלכלוך על הבגדים.