מחפשים טכנאי מומלץ? אתם במקום הנכון.
מחפשים טכנאי מומלץ? אתם במקום הנכון. השאירו פרטים ונשוב אליכם במהירות:

מכונת כביסה לא מסיימת תוכנית

מכונת כביסה היא אחד המכשירים החשמליים החשובים ביותר בבית, ובמיוחד עבור משפחות שצריכות להעביר בה כמויות גדולות של בגדים בכל שבוע. לכן, מצבים שבהם מכונת כביסה לא מסיימת תוכנית כביסה, עלולים לפגוע משמעותית במשק הבית ובאיכות החיים שלנו. מהם המצבים שבהם המכונה לא מסיימת תוכנית, ומהן הסיבות שיכולות לגרום לכך? המומחים של "טכנאים פלוס" עונים לכם במאמר הבא

מתי מכונת כביסה לא מסיימת תוכנית?

ישנם שני מצבים עיקריים שבהם מכונת הכביסה שלנו לא מבצעת את תפקידה כמו שצריך:

 

מכונת כביסה עובדת הרבה זמן:

משך הפעולה של מכונת כביסה תלוי בתוכנית שבחרנו לכביסה שלנו, ולרוב זה יהיה בין חצי שעה לשעה וחצי. במצבים שבהם מכונת כביסה עובדת 3 שעות או יותר, אנו יכולים להבין שקיימת תקלה הדורשת את התיחסותנו המיידית. אלו הסיבות האפשריות לתקלה זו:

 • אין תקלה ומדובר בשינוי מכוון: המצב הראשון שעליו הסבירו לנו המומחים של טכנאים פלוס הוא מצב שבו למעשה אין בעיה במכונה שלכם, וזמן הכביסה משתנה בהתאם לכמות הבגדים. ברוב המכונות יש זיהוי משקל, וככל שמשקל הכביסה הוא גדול יותר – כך דרושים יותר מים, זמן חימום ארוך יותר, וזמן כביסה ארוך יותר. המכונה עושה את ההתאמות האלה בצורה אוטומטית, ולכן זמן התוכנית עשוי להשתנות מפעם לפעם. 
   
 • בעיה בחימום המים: כיום רוב מכונות הכביסה ממוחשבות, והמחשב המותקן במכונת הכביסה מקציב זמנים מסוימים לפעולות השונות המתרחשות בעת הכביסה. תקלה בגוף החימום של מכונת הכביסה או במערכת החימום עצמה יכולים לגרום למצב שבו המכונה לא מגיעה לטמפרטורה הרצויה, ולכן היא תמשיך לעבוד במשך הרבה שעות.
   
 • בעיה בכרטיס: הכרטיס החכם של המכונה הוא זה שמפקד על כל הפעולות, ואחראי גם על משך הכביסה והתוכניות השונות. במידה וקיימת בעיה כלשהי בכרטיס זה יכול ליצור בעיות שונות, ואחת מהן היא גם פעולה ממושכת מדי של מכונת הכביסה.  

 

מכונת כביסה נתקעת:

במצבים בהם מכונת כביסה נתקעת, כנראה שמדובר על בעיה שונה לחלוטין מאשר במצב שבו היא ממשיכה לעבוד עוד ועוד. לבעיה שכזו לרוב יש גורמים אחרים:

 • בעיה בסוגר הדלת: מכונות כביסה מצוידות במנגנון המזהה אם הדלת פתוחה או סגורה חלקית, ובמצבים כאלה המכונה משביתה את פעולתה. לכן, בשלב הראשון אנו ממליצים לבדוק את סגירת הדלת, ואת תקינות הידית והסוגר. 
   
 • מסננים או ניקוז סתומים: פסולת, מוך או חפצים זרים שהצטברו עלולים לסתום את המסננים או הניקוז במכונת כביסה. חסימה זו עלולה לעכב את זרימת המים, וכתוצאה מכך לגרום לעצירת המכונה או למחזורי כביסה ושטיפה ארוכים יותר. ניקוי ותחזוקה קבועים של המסננים והנקזים יכולים למנוע סתימות ולהבטיח פעולה חלקה.
   

מכונת כביסה לא מסיימת תוכנית

מכונת כביסה לא מסיימת תוכנית – מה עושים?

אם אתם שואלים את עצמכם למה מכונת כביסה עובדת הרבה זמן, למה היא נתקעת, ובעיקר מה אנחנו יכולים לעשות בעניין – הפסקה הבאה היא בדיוק בשבילכם. בתור התחלה, המומחים של טכנאים פלוס ממליצים לנו להסתכל על המכונה ולנסות לזהות בעיות, כיוון שלעתים התשובה נמצאת ממש מתחת לאף שלנו.

 

במידה ואתם מזהים סימן או קוד על מסך המכונה – זה יכול לתת לכם מידע מדויק על מהות הבעיה. ניתן למצוא מקרא של הסימנים והקודים בחוברת ההפעלה או באתר היצרן, ולעתים תוכלו לפתור את הבעיה בעצמכם.

 

מומלץ לנקות את הפילטרים, לבדוק שהניקוז עובד כראוי, ושאין בעיות או חיבורים רופפים. במידה וכל אלו עדיין לא עוזרים, הזמינו טכנאי מוסמך לתיקון מכונות כביסה שיעזור לכם לשים את האצבע על מהות הבעיה.