מחפשים טכנאי מומלץ? אתם במקום הנכון.
מחפשים טכנאי מומלץ? אתם במקום הנכון. השאירו פרטים ונשוב אליכם במהירות:

פתיחת סתימה במדיח כלים

מדיח הכלים לא מרוקן את המים? כאשר פותחים את המדיח בסיום הפעולה הוא מוצף? ולא מצליח לנקז בעצמו את מי השטיפה? ככל הנראה שיש לכם סתימה במדיח הכלים, דרך טכנאים פלוס! תוכלו למצוא פתרון לכך, במהירות ובפשטות.

למה מדיח הכלים מוצף במים? הנה כל הסיבות:


  • פילטר המשאבה מלוכלכך: סתימה במדיח הכלים עשויה להיגרם מלכלוך רב שהצטבר או כוס זכוכית שהתפוצצה במהלך הפעלת המדיח. שחרור הסתימה צריך להביא לפתרון ולריקון המים מן המדיח.

  • משאבת מדיח הכלים נהרסה: בכל מדיח כלים יש משאבה אשר תפקידה לנקז את המים מהמדיח החוצה. אם יש קצר או תקלה כלשהי במשאבת המים במדיח, המים ישארו במדיח הכלים. כאשר לא תמיד צינור הניקוז נמצא בזווית שיכול לרוקן את המים בעצמו ולכן קיימת המשאבה.

  • צינור הניקוז התעקם: אם אין סתימה במדיח הכלים ולא מדובר על משאבה תקולה, ייתכן כי צינור הניקוז פשוט עקום ונסתם ולכן המים לא מצליחים לצאת החוצה. דבר אשר יגרום להצפה במדיח הכלים וידמה לנו פעולה שמדיח הכלים לא מצליח לשאוב מים.

תיקון סתימה במדיח כלים

כמה עולה תיקון סתימה במדיח?

המחיר לפתיחת סתימה במדיח הכלים נע בממוצע באזור ה-300 ש"ח ולעומת זאת תיקון או החלפת משאבת מים במדיח בממוצע עולה כ-450 ש"ח. ככה שתיקון תקלה מסוג זה על כל האפשרויות השונות יעלה בממוצע כ-375 ש"ח.

מחיר ממוצע לתיקון סתימה במדיח

מחיר ממוצע לתיקון סתימה במדיח: 375 ₪

טווח מחיר גבוה 450 ₪

טווח מחיר נמוך 300 ₪

איך לשחרר סתימה במדיח כלים לבד?

אלו הפעולות שצריך לעשות את מנת לפתוח סתימה במדיח הכלים לבדכם, כמובן במידה ואין תקלה טכנית המצריכה ביקור של טכנאי מדיחי כלים. אז הנה הטיפים שלנו לשחרור סתימה במדיח:


  • ניקוי הפילטר במדיח: באופן כללי ואחת לתקופה מומלץ לנקות את פילטר הניקוז במדיח הכלים. במידה והמים לא ירדו במדיח ויש סתימה - ייתכן שפתיחת הפילטר פשוט תפתור את הבעיה. רק חשוב רגע אחד לפני - לבדוק האם נשברה כוס זכוכית במדיח? במידה וכן - יש לכם כבר גורם לסתימה ובנוסף, דעו שצריך להיזהר מפציעה בעת שחרור הפילטר.

  • צינור המדיח התעקם: לכל מדיח כלים יש צינור ניקוז בדרך כלל בצבע אפור. במידה והצינור התעקם או חפץ כלשהו גורם לכך שהוא לא מצליח להניע את המים כלפי חוץ - יישרו אותו, דבר זה עשוי להביא לפתרון.

  • שגיאה או בעיית מגעים: במידה וחיישן הדלת גורם למדיח להפסיק לפעול בעת התהליך, יכול להיות שפשוט הוא לא סיים את עבודתו ולכן כאשר פתחתם את המדיח ראיתם כי הוא מוצף במים ולא שואב אותם. נסו לסגור בחזרה את המדיח ולהחזיק את הדלת, האם הוא עובד? אם כן - תצטרכו להזמין טכנאי לצורך תיקון דלת המדיח.

מדיח בוש לא מרוקן מים? 

במידה ומדיח כלים בוש לא מרוקן מים, ראשית נסו את השיטות מעלה שהסברנו לכם עליהן. במידה ולא עבדו יש תקלה נוספת אשר מופיעה במדיחי בוש. על מנת לפתור אותה יש לנסות ללחוץ על כפתור האיפוס (ראו בעלון היצרן). לחיצה ארוכה של 3 שניות לפחות צריכה לגרום לאיפוס המדיח ובכך לפתור את הבעיה.