מחפשים טכנאי מומלץ? אתם במקום הנכון.
מחפשים טכנאי מומלץ? אתם במקום הנכון. השאירו פרטים ונשוב אליכם במהירות:

התקנת מדיח כלים

מתכננים להעביר את המדיח שלכם לבית חדש? או סתם בא לכם להתחדש במדיח? במאמר זה תוכלו לקרוא על הסוגים השונים של מדיחי הכלים, על מחירי התקנת מדיח ע"י טכנאי בביתכם, למה כדאי להתכונן מראש? ואיך בהליך קצר בפורטל טכנאים פלוס תוכלו להשוות בין טכנאי מדיחי כלים ולחסוך בזמן ובכסף - קראו וגלו.

התקנת מדיח כלים - לפי סוג המדיח

ישנם כמה סוגים נפוצים של מדיחי כלים, שכל אחד מהם מחזיק במאפיינים שונים, נתאר את הסוגים מתחת:

 • מדיח כלים אינטגרלי - מדיח מסוג זה מצוי בגומחה שבין ארונות המטבח ובעל מנגנון הפעלה סמוי המצוי מעל דלת המדיח. התקנת מדיח כלים אינטגרלי מאפשרת למדיח להשתלב בצורה אחידה עם יתר ארונות המטבח ללא פגיעה מבחינה אסתטית בעיצוב המטבח עצמו וזה נעשה ע"י התאמת סטיקר על דלת המדיח התואם את יתר ארונות המטבח. החיסרון במדיח זה הוא במחיר היקר משמעותית שלו בהשוואה למדיחי הכלים האחרים.
   
 • מדיח כלים חצי אינטגרלי - גם כאן מדובר בהתקנת מדיח בתוך גומחה ייעודית שבין ארונות המטבח אך ההבדל הוא שכאן, בשונה ממדיח כלים אינטגרלי - מנגנון ההדחה מצוי בחלק הקדמי של דלת המדיח ולא למעלה. יתרון במדיח זה הוא שמחירו נמוך יותר ממדיח הכלים האינטגרלי ושגם הוא מאפשר השתלבות אסתטית עם יתר ארונות המטבח באמצעות הדבקת טפט מותאם. 
   
 • מדיח כלים על השיש - מדובר במבנה מדיח קטן יחסית וחסכוני שממוקם מעל הריצפה ועל משטח העבודה במטבח. יתרון בהתקנת מדיח כלים על השיש הוא שזה מאפשר ניקיון של מספר כלים מבלי לצבור כמות כלים גדולה לשם כך. החיסרון במדיח הנ"ל הוא שבמידה וקיימת כמות גדולה של כלים שיש לנקות, יהיה צורך במספר הפעלות.
   
 • מדיח כלים עומד - סוג מדיח זה נחשב לסטנדרטי - מדובר במדיח שהנראות שלו לא תואמת ליתר ארונות המטבח וניתן להציבו בין ארונות או בכל פינה בה יש גישה לחיבור מים וחשמל. היתרון במדיח הנ"ל הוא המחיר הנמוך שלו בהשוואה לאחרים. החיסרון הוא שמראהו לא אסתטי ודי מגושם ואינו משתלב בעיצוב המטבח.

 

סוג המדיח מיקום יתרון חיסרון

מדיח כלים אינטגרלי

 

בין ארונות המטבח משתלב עם עיצוב המטבח הקיים עלות יקרה ולא ניתן לתפעל את מנגנון ההפעלה בעת שימוש

מדיח כלים חצי אינטגרלי

 

בין ארונות המטבח  משתלב עם עיצוב המטבח וזול יותר לא לגמרי סמוי כי מנגנון ההפעלה חשוף

מדיח כלים על השיש

 

מעל השיש קומפקטי וחסכוני מצריך מספר פעולות שטיפה עבור כמות כלים גדולה

מדיח עומד (רגיל)

 

בין ארונות המטבח או בכל איזור עם גישה למים וחשמל זול ומאפשר שטיפת כמות גדולה של כלים מגושם, לא משתלב עם נראות המטבח

מחיר התקנת מדיח כלים

מחיר התקנת מדיח כלים ע"י טכנאי נע בין 300 - 400 ש"ח וזה מתייחס להגעתו לבית הלקוח לצורך חיבור של המדיח לשלוש נקודות חיבור קיימות. במידה ויש צורך בהכנות שונות לצורך התקנת המדיח, או במידה והטכנאי הוזמן בשעות לא פורמאליות, צפו לעלייה במחיר ההתקנה.

 

מחיר התקנת מדיח כלים בממוצע

מחיר התקנת מדיח כלים בממוצע: 350 ₪

טווח מחיר גבוה 400 ₪

טווח מחיר נמוך 300 ₪

 • במידה ועל הטכנאי לבצע הכנות נוספות לפני חיבור מדיח בביתכם, אתם עשויים לשלם בנוסף לעלות ההתקנה עצמה שצויינה מעל. נציין את סוגי ההכנות הנפוצות:

 

סוג ההכנה מחיר
קידוח בתוך ארון או בשיש 100 ש"ח
החלפת סיפון (כולל את החדש) 100 - 150 ש"ח
התקנת ברז משולב (כולל את החדש) 50 - 100 ש"ח

הכנות מקדימות להתקנת מדיח כלים

כאן נפרט על שלושת החיבורים שיש להכין לקראת הקתנת מדיח כלים בביתכם:

 • חיבור מדיח כלים לחשמל - במידה ולא קיימת נקודת חשמל שזמינה מתחת לכיור שלכם או בקירבת מקום אחר בו תרצו למקם את המדיח , יש לקרוא לחשמלאי שיקים נקודת חשמל למדיח שלכם. קחו בחשבון שבמקרה כזה מתווספת עלות בגין התקנת נקודת חשמל חדשה ע"י חשמלאי בטווח מחיר שבין 200 - 600 ש"ח. 
   
 • חיבור מדיח כלים לנק' מים - בסעיף זה קיימות שתי אופציות: חיבור מדיח כלים לברז משולב - הכוונה חיבור למים משותפים הן למדיח והן לברז המים בכיור. החיסרון בסוג חיבור זה הוא שהוא נוטה להישחק יחסית מהר. היתרון בו הוא שהוא זול ליישום.

  האופציה השניה היא - חיבור מדיח כלים לנקודת מים נפרדת שיש לבצע ע"י אינסטלטור.

  היתרון בנקודת מים נפרדת למדיח כלים הוא שסוג חיבור זה אינו מכביד על זרימת המים בכיור אך החיסרון הוא המחיר הגבוה לביצוע עבודה זו ע"י אינסטלטור (עלות התקנת נקודת מים נפרדת עשויה להגיע ל - 800 ש"ח).
   
 • חיבור מדיח כלים לסיפון - שלב זה אחראי לניקוז הליכלוך שהוסר מהכלים בעת הליך השטיפה. חיבור מדיח כלים לצנרת ע"י סיפון - מוביל את המים המלוכלכים לביוב.
   
 • הכנת מידות למדיח - ישנן שתי מידות עיקריות לשלושת הסוגים של מדיחי הכלים המתחלקות למדיח צר ולמדיח רחב. רוחב מדיח צר הוא כ - 45 ס"מ, בעוד שרוחב מדיח רחב הוא כ - 60 ס"מ כאשר הגובה הסטנדרטי הוא כ- 85 ס"מ. במידה ומדובר בהתקנת מדיח במטבח קיים - יש למדוד את שטח הגומחה הזמין ולפיו לרכוש את המדיח החדש.

  במידה ומדובר בהתקנת מדיח במטבח שטרם נבנה תוכלו אתם לבחור את רוחב המדיח המתאים ביותר עבורכם ולפי זה לעצב את רוחב הגומחה בה ישב המדיח העתידי.
   
 • קידוח - לאחר שבוצעה התקנה של שלושת הנקודות, זה הזמן לבצע קידוח שיחצוץ בין הארון שמתחת לכיור ובין הגומחה הייעודית למדיח הכלים, שיביא לחיבור בין המדיח עצמו לבין שלושת הנקודות של החשמל, המים והביוב.

  יהיה עליכם או על טכנאי מדיח הכלים לקדוח שלושה חורים בקוטר 10 ס"מ ולבצע חיבור של שלושת הנקודות אל מדיח הכלים.

  במידה ובחרתם בהתקנת מדיח כלים על השיש, יהיה עליכם לבצע קידוח בשיש עצמו לצורך החיבור בין המדיח לבין שלושת הנקודות - דבר הנחשב למורכב יותר.

 

התקנת מדיח כלים

הליך התקנת מדיח כלים - עשה זאת בעצמך

בסעיף זה נפרט על הליך התקנת מדיח כלים שתוכלו לבצע בעצמכם, חשוב לציין כי יש לבצע הכנות מוקדמות הכוללות 3 חיבורים למקורות חשמל, מים וניקוז וזאת לפני שתמקמו את מדיח הכלים בין הארונות או בכל מקום אחר בו תרצו להשתמש בו.


להלן, השלבים להתקנת מדיח כלים בעצמכם:

 1.  הפעלה - לאחר שביצעתם את החיבורים בין המדיח לצינורות שלו - הפעילו את המדיח לפני שאתם מכניסים אותו לגומחה הייעודית, כך שתוכלו לבדוק אודות נזילות אפשריות בצורה ישירה וגלויה.
   
 2. הצינורות - יש לוודא שהצינורות המחברים בין מערכות המים והביוב למדיח עצמו אינן מפותלות וקשורות וזאת כדי לאפשר זרימה חלקה של המים אל המדיח ומהמדיח החוצה, ולמנוע נזילה מה שיכול לגרום למדיח לקצר.
   
 3. הכנסת המדיח - לאחר שהפעלתם את המדיח ולא זיהיתם נזילות, יש לנקות את המדיח מכל צידיו משאריות לכלוך ואבק ולהכניסו בין הארונות או בגומחה הייעודית עבורו, תוך שאתם שמים לב לתנודת החיבורים של הצינורות יחד עם המדיח.

השוו בין טכנאי מדיח כלים באיזורכם 

עברתם לבית חדש או החלטתם להתחדש במדיח חדש? זה הזמן להזמין טכנאי מדיחי כלים שיבצע את הליך ההתקנה בצורה הבטוחה והמהירה ביותר כדי שתוכלו להשתמש בו כמה שיותר מהר, השאלה היא כיצד תדעו באיזה טכנאי לבחור? בפורטל טכנאים פלוס תוכלו להשאיר פרטים בחינם וללא התחייבות ולקבל עד 3 טכנאים המבצעים התקנת מדיח כלים בבית הלקוח וביניהם תוכלו להשוות במחירים ולחסוך בזמני חיפוש ארוכים ובכסף.

 

 

טכנאי זמין לכם כעת,
השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-3645898

התקנת מדיח כלים על השיש לעומת מדיח עומד

ההבדל העיקרי בין התקנת מדיח כלים על השיש לבין התקנת מדיח עומד הוא האיזור בו מותקן המדיח והעובדה שבעבור חיבור מדיח עומד, יש לבצע קידוח פשוט יחסית בין ארונות עץ, בעוד שכדי לחבר מדיח על השיש יהיה צורך בקידוח מסיבי בתוך השיש עצמו. במצבים בהם מדובר על שיש ישן מאוד, הדבר עשוי לסדוק אותו לכן חשוב להזמין בעל מקצוע מיומן אשר ידע לבצע את העבודה במינימום נזק.

שאלות תשובות בנושא התקנת מדיח כלים

לנוחיותכם, ריכזנו מספר שאלות שנשאלו ע"י גולשים ולתשובות שקיבלו ע"י צוות פורטל טכנאים פלוס

האם אתם מבצעים התקנה של כל חברות המדיחים?

בהחלט, טכנאי המדיחים בפורטל טכנאים פלוס מבצעים התקנות מדיחים של כלל החברות, וביניהן - התקנת מדיח כלים של בוש, התקנת מדיח כלים של סימנס, סמסונג, הייאר ועוד.


אילו הכנות קיימות להתקנת מדיח כלים?

תוכלו לקרוא בפירוט על ההכנות במאמר בסעיף "הכנות מקדימות להתקנת מדיח כלים"